Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

INFORMACJE

Artykuły

 • Trwa nabór do RADY DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!

  Wśród Państwa społeczności na pewno są młodzi ludzie, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością społeczną i obywatelską. Kolejnym krokiem w ich działalności może być członkostwo w RADZIE DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!

  Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem jest rządowym organem opiniodawczo-doradczym, działającym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Została powołana na mocy ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.).

  Czytaj Więcej o: Trwa nabór do RADY DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!
 • Zaproszenie do udziału w konferencji „Aktywna Lubelszczyzna”

  Stowarzyszenie „Czajnia” i Centrum Wolontariatu w Lublinie zapraszają do udziału w konferencji „Aktywna Lubelszczyzna”, która odbędzie się 13 sierpnia (piątek) w godzinach 10:30-13:00 w Lublinie, w Centrum Transferu Wiedzy KUL, ul. Radziszewskiego 7, aula 408. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

  Czytaj Więcej o: Zaproszenie do udziału w konferencji „Aktywna Lubelszczyzna”
 • Program UE "Europa dla obywateli" - zaproszenie na spotkanie informacyjne w Lublinie, 16 stycznia 2020 r.

  Szanowni Państwo,

  W ramach współpracy instytucji oraz wsparcia działań i rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury i trzeciego sektora, Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów, NGO oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Lublinie.

  Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

  Czytaj Więcej o: Program UE "Europa dla obywateli" - zaproszenie na spotkanie informacyjne w Lublinie, 16 stycznia 2020 r.
 • Informacje na temat ogłoszonego konkursu nr 4/2020 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na operacje, które będą realizowane w 2020 r. i 2021 r.

  Informacja o planowanym szkoleniu dla m.in. Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Parczewskiego w ramach programu KSOW:

  30.12.2019 (poniedziałek) godz. 9.00 Sala konferencyjna Starostwa powiatowego  w Parczewie, ul. Warszawska 24

   

  Szanowni Państwo,

   w imieniu Pana Michała Mulawy - Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, chciałabym przekazać Państwu informacje na temat ogłoszonego konkursu nr 4/2020 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na operacje, które będą realizowane w 2020 r. i 2021 r.

   Nazwa konkursu  – 4/2020.

   Cel – Rozwój obszarów wiejskich.

   Termin naboru wniosków – 9 grudnia 2019 r. – 17 stycznia 2020 r.

   Beneficjenci działania – partner zarejestrowany w bazie KSOW.

   Partnerami KSOW mogą być jednostki samorządu terytorialnego, państwowe lub samorządowe jednostki organizacyjne, przedsiębiorstwa państwowe, jednostki naukowe/uczelnia wyższa, szkoły lub placówki oświatowe, rolnicze zrzeszenia branżowe i sektorowe, związek lub organizacja rolnicza (kółka rolnicze), samorząd gospodarczy i zawodowy (cechy, izby), organizacje pracodawców, organizacje pozarządowe, organizacje producentów, Lokalne Grupy Działania, Lokalne Grupy rybackie, spółka handlowa, spółka cywilna, spółdzielnie socjalne, grupy producentów, osoby fizyczne prowadzące działalność,  osoby fizyczne i inne.

  Rejestracja partnerów pod linkiem: http://lubelskie.ksow.pl/baza-partnerow-ksow.html

   Budżet – 810 000,00 zł.

   Tematy operacyjne –

   3. Gromadzenie przykładów operacji realizujących poszczególne priorytety Programu -26 000,00 zł,

   4. Szkolenia i działania na rzecz tworzenia sieci kontaktów dla Lokalnych Grup Działania (LGD), w tym zapewnianie pomocy technicznej w zakresie współpracy międzyterytorialnej i międzynarodowej- 40 000,00 zł

   6. Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju – 170 000,00 zł

  9. Wspieranie współpracy w sektorze rolnym i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji – 250 000,00 zł

   13. Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich- 324 000,00 zł

   Formy działania –

  1) szkolenie/seminarium/warsztaty/spotkanie;

  2) wyjazd studyjny;

  3) konferencja/kongres;

  4) targi/impreza plenerowa/wystawa;

  5) stoisko wystawiennicze/punkt informacyjny na targach/imprezie plenerowej/wystawie;

  6) publikacja/materiał drukowany;

  7) prasa;

  8) audycja/film/spot odpowiednio w radiu i telewizji;

  9) analiza/ekspertyza/badanie;

  10) informacje i publikacje w Internecie.

   Punktacja wniosków – maksymalnie 25 pkt. (załącznik nr 1- szczegółowa punktacja).

   Aktualne informacje o konkursie - http://ksow.pl/konkurs-42020.html

   Ponadto, w załączniku przesyłam harmonogram spotkań w powiatach (załącznik nr 2 – harmonogram spotkań z powiatami).

   Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 81 44 16 795, 81 44 16 903.

   Z poważaniem,

   

  Ewa Szałachwiej

  Dyrektor

  Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

  Czytaj Więcej o: Informacje na temat ogłoszonego konkursu nr 4/2020 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na operacje, które będą realizowane w 2020 r. i 2021 r.
 • Zaproszenie do udzialu w konferencji informacyjno-szkoleniowej "LUBELSKIE 2019"

  W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego serdecznie zaprcszamy do udzialu w konferencji informacyjno-szkoleniowej LUBELSKIE 2019.

  Celem konferencji jest zaktywizowanie podmiotów prowadzących działalność w zakresie kultury fizycznej na terenie województwa lubelskiego, w szczególności w malych miastach i na terenach wiejskich do upowszechniania sportu.

  Wydarzenie odbędzie się w dniu 11 października 2019 r. w godz. 10.00 - 15.30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ulicy Artura Grottgera 2 w sali 57.

  Prosimy o potwierdzenie udzialu w konferencji poprzez imienne zgtoszenie swoich przedstawicieli w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 października 2019 . na adres e-mail: anna.placha@lubelskie.pl lub pod nr. tel.: (81) 44-16-718 w godz. 7.30-15.30.

  Czytaj Więcej o: Zaproszenie do udzialu w konferencji informacyjno-szkoleniowej "LUBELSKIE 2019"
 • Informacje

  W dniach 15-16 października 2019 roku odbędzie się Konwent – Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym w ramach Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Organizatorami przedsięwzięcia są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego oraz Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.

  Czytaj Więcej o: Informacje