Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

„Biała niedziela” w Jabłoniu

     Akcja zdrowotna „Biała Niedziela” wpisała się na stałe do działań w zakresie promocji zdrowia Powiatu Parczewskiego. 5 czerwca 2016 roku w Jabłoniu akcja zorganizowana została przez Wójta Gminy Jabłoń przy współpracy Starosty Parczewskiego i 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie.
Podczas „Białej Niedzieli” lekarze udzielili wielu specjalistycznych porad w zakresie neurologii, ortopedii, ginekologii, kardiologii, geriatrii, laryngologii, pulmonologii, urologii, chirurgii oraz okulistyki. Można było również wykonać spirometrię, zbadać poziom cukru, wykonać EKG, cytologię oraz skorzystać z badania słuchu.

     Mieszkańcy, którzy skorzystali z konsultacji byli zadowoleni z obsługi lekarskiej jak i z możliwości zrobienia badań profilaktycznych. Wielu z przebadanych pacjentów oprócz skorzystania ze świadczeń medycznych, zostało skierowanych na leczenie szpitalne do 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie, gdzie będą otoczeni fachową opieką lekarską. Zadanie było realizowane w ramach zadań promocji zdrowia prowadzonych przez Powiat Parczewski w roku 2016.

Autor: Małgorzata Chilimoniuk