Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Stop pożarom w lesie

Stop pożarom w lesie

26 kwietnia 2019

Podatność lasów na pożar zależy przede wszystkim od warunków pogodowych. Wpływają one na wilgotność ściółki, której spadek poniżej 28% znacznie zwiększa podatność na jej zapalenie. Las jest doskonałym materiałem palnym. Jednak, aby powstał pożar potrzebne jest źródło ognia. To człowiek odpowiada za 90% pożarów lasów.Pożary lasów rozwijają się bardzo szybko powodując zagrożenie dla ekosystemu leśnego, ludzi przebywających w lesie oraz budynków sąsiadujących z terenami leśnymi. Ponadto pożary w lasach powodują bardzo duże zadymienie, niebezpieczne dla ruchu drogowego.

KP PSP Parczew
Czytaj więcej o: Stop pożarom w lesie
Przejdź do - Cyfrowa majówka

Cyfrowa majówka

26 kwietnia 2019

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności.
Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

Czytaj więcej o: Cyfrowa majówka

Zaproszenie na VI sesję Rady Powiatu 6 maja 2019 r.

26 kwietnia 2019

Zaproszenie na VI sesję Rady Powiatu 6 maja 2019 r.

Zaproszenie w linku.

Inforamcja o wyborze ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury fizycznej.

25 kwietnia 2019

Wybrano oferty na relizację zadań publicznych Powiatu Parczewskiego w dziedzinie kultury fizycznej w roku 2019.

Link do uchwały Zarządu Powiatu.

Powiatowa Rada Rynku Pracy nowej kadencji rozpoczęła działalność

11 kwietnia 2019

     We wtorek, 2 kwietnia, odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, powołanej na kadencję w latach 2019-2023. Na początku obrad Starosta Parczewski Jerzy Maśluch, wręczył uroczyste akty nominacji członkom nowej Rady, która przez najbliższe 4 lata będzie pracować w następującym składzie:
1)    Krzysztof Sikora – Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” Region Środkowowschodni
2)    Eryk Ostapiuk – Forum Związków Zawodowych, Zarząd Wojewódzki w Lublinie
3)    Damian Dąbrowski – Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan”
4)    Stefan Dąbrowski – Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie
5)    Halina Żelazowska – Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa w RP, Zarząd Zakładowej Organizacji przy LODR w Końskowoli
6)    Artur Sobich – Lubelska Izba Rolnicza
7)    Artur Jaszczuk – Wicestarosta Parczewski, przedstawiciel organów jednostek samorządu terytorialnego
8)    Monika Mackiewicz-Drąg – Wójt Gminy Podedwórze, przedstawiciel organów jednostek samorządu terytorialnego
9)    Dariusz Łobejko – Wójt Gminy Jabłoń, przedstawiciel organów jednostek samorządu terytorialnego,

ŁŁ
Czytaj więcej o: Powiatowa Rada Rynku Pracy nowej kadencji rozpoczęła działalność

Szkolenia wojsk Obrony Terytorialnej w Powiecie Parczewskim

11 kwietnia 2019

      W dniach 13 - 14 kwietnia 2019 r. godz. 8.00 2019 r. do 14.04.2019 r. żołnierze z pododdziałów 2. LBOT, 23 Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej realizować będą szkolenia na terenie powiatu parczewskiego.
Podczas szkolenia nie będzie wykorzystywana amunicja bojowa oraz środki pozoracji pola walki.
Misją żołnierzy OT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności, dlatego wiedza i znajomość terenu, w którym w przyszłości będą działać jest kluczowa. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3300 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szereg.

OT
Przejdź do - Akcja Pomoc To Moc

Akcja Pomoc To Moc

5 kwietnia 2019

     W Cichostowie dzięki funduszom z Fundacji PZU w ramach akcji Pomoc To Moc zostały ustawione dwa wyświetlacze prędkości rzeczywistej. Są to pierwsze tego typu urządzenia w powiecie parczewskim!
     Prewencyjne wyświetlacze instaluje większość krajów europejskich. Stosowane są jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości i stały się jednocześnie ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów.

Stowarzyszenie CICHOSZ
Czytaj więcej o: Akcja Pomoc To Moc

Uruchomienie syren alarmowych

28 marca 2019

     Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Parczewie informuje, że w dniu 28 marca 2019 r. o godz. 12.00 w województwie lubelskim przeprowadzony będzie trening uruchamiania systemów alarmowych i ich pracy – Systemu Wykrywania i Alarmowania.
     W ramach treningu będzie wyemitowany ciągły sygnał syren alarmowych w czasie 1 min. Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i nie podejmowanie żadnych działań. Trening zostanie przeprowadzony zgodnie z Zarządzeniem nr 27 Wojewody Lubelskiego – Szefa Obrony Cywilnej Województwa z dnia 26 marca 2014 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie zasad przygotowania i zapewnienia działania Wojewódzkiego Systemu Wykrywania i Alarmowania (SWA) oraz Wojewódzkiego Systemu Wczesnego Ostrzegania (SWO) w województwie lubelskim.

PCZK
Przejdź do - Ostatnie pożegnanie prof. Józefa Bergiera

Ostatnie pożegnanie prof. Józefa Bergiera

28 marca 2019

26 marca 2019 roku pożegnaliśmy prof. Józefa Bergiera - byłego posła i senatora, założyciela oraz rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a także byłego Prezesa Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Józef Bergier związany był z ziemią parczewską przede wszystkim poprzez pełnienie swoich powinności parlamentarnych.

Ś.P. Józef Bergier zmarł 21 marca 2019 roku w wieku 67 lat.

Cześć Jego pamięci!

Łukasz Łucjan

Ogłoszenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości Powiatu Parczewskiego przeznaczonych do sprzedaży

27 marca 2019

     Na podstawie art. 4 pkt 9 oraz art. 35 ust. 1 i 2, ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) w związku z uchwałą Rady Powiatu z dnia 26 lutego 2019 r. Nr V/24/2019 w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Parczewskiego Zarząd Powiatu w Parczewie uchwala, co następuje:

Zarząd Powiatu
Czytaj więcej o: Ogłoszenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości Powiatu Parczewskiego przeznaczonych do sprzedaży