Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spektakularny sukces uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica  w Parczewie na XXIII Mistrzostwach  Fryzjerstwa Lubelszczyzny

Spektakularny sukces uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie na XXIII Mistrzostwach Fryzjerstwa Lubelszczyzny

21 lutego 2020

     Do galerii trofeów naszej szkoły trafiło kolejnych pięć pucharów. Paulina Kowalczuk zajęła I miejsce w kategorii damskiej - fryzura dzienna kreatywna  z przeczesaniem na wieczorową oraz tytuł Mistrza Fryzjerstwa Lubelszczyzny uczniów. Weronika Domańska zajęła I miejsce w kategorii męskiej- uczesanie fryzury kreatywnej i klasycznej oraz tytuł Mistrza Lubelszczyzny. Na podium stanęła też Magdalena Niczyporuk (I miejsce w kategorii fryzura ślubna). Kinga Kozioł wywalczyła równorzędne  I miejsce w kategorii fale a'la Monroe. Jedyny ,,rodzynek’’ w żeńskim gronie Sebastian Mazurek zajął II miejsce  w kategorii męskiej - uczesanie fryzury kreatywnej i klasycznej.

Czytaj więcej o: Spektakularny sukces uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie na XXIII Mistrzostwach Fryzjerstwa Lubelszczyzny

OGŁOSZENIE !!!

17 lutego 2020

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Parczewie organizuje
„KURS CHEMIZACYJNY”
(szkolenie ze stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym)

prosimy o zgłaszanie się do
Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Parczewie
ul. Lubartowska 4
21-200 Parczew
lub telefonicznie pod numerem
83 354 24 74
605 789 767

Szkolenie odbędzie się
  31.03.2020 o godzinie 9.00
w Sali weselnej przy ul. Lubartowskiej 6

doradca rolniczy Anna Miszczuk-Zielonka

PZDR w Parczewie

Rusza wielki konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego!

17 lutego 2020

     Na terenie województwa lubelskiego działa obecnie 1150 Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń funkcjonujących na ich prawach. Tworzą je kobiety wyjątkowe – pełne pasji, zaangażowane społecznie, przedsiębiorcze, ale też oddane rodzinie i tradycji. Aktywność Kół z roku na rok rośnie. Panie mogą pochwalić się bogatym dorobkiem –zarówno kulinarnym, jak i rękodzielniczym.
     Marszałek Województwa Lubelskiego, chcąc pokazać ich osiągnięcia, zachęca do udziału w specjalnym przeglądzie, podczas którego zaprezentowana zostanie twórczość członków KGW z terenu województwa lubelskiego.
     Zgłoszenia należy nadsyłać do 2 marca.
Szczegółowe informacje pod linkiem: https://www.lubelskie.pl

UMWL
Przejdź do - Poznawali Milanów i Ród Czetwertyńskich

Poznawali Milanów i Ród Czetwertyńskich

17 lutego 2020

     Wtorek, 11 lutego 2020 roku, był dniem wspomnień o gminie Milanów.
     W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Parczewie, Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku – Filia w Parczewie we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną -Centrum Kultury w Parczewie, Stowarzyszeniem „Cichosz” z Cichostowa i I LO w Parczewie, zorganizował spotkanie pt. „Z kart historii Milanowa i Rodu Czetwertyńskich”.
     Spotkanie otworzyła kierownik parczewskiego LUTW Ewa Wojciechowska-Chojnacka, po czym oddała głos prezesowi Stowarzyszenia „Cichosz” Konradowi Dąbrowskiemu, który przybliżył działania w ramach projektu „Kultura drogą do Niepodległości”, realizowanego wraz z Powiatem Parczewskim w 2019 r., dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

E.Rudkowska PBP-CK w Parczewie
Czytaj więcej o: Poznawali Milanów i Ród Czetwertyńskich
Przejdź do - Regionalny konkurs kulinarny pt. „Bitwa na drobiowe smaki” z udziałem młodzieży ZS w Parczewie

Regionalny konkurs kulinarny pt. „Bitwa na drobiowe smaki” z udziałem młodzieży ZS w Parczewie

17 lutego 2020

     W dniach 5 i 6 lutego 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie: Sara Piecyk i Adam Szypulski z klasy III Tz pod opieką mgr inż. Agnieszki Hajbos i szefa kuchni restauracji „Strefa Smaku” Andrzeja Hajbosa, wzięli udział w finale regionalnym konkursu kulinarnego „Bitwa na drobiowe smaki”. Uczniowie pierwszego dnia przygotowali dwie potrawy: „Wątróbkę a la foie gras w buraczanej galaretce” oraz „Perłowego kurczaka z orzechami”. Konkurencję wygrali nie mając sobie równych. Nasza drużyna awansowała do drugiego etapu i została wyróżniona medalami oraz dyplomami.

Czytaj więcej o: Regionalny konkurs kulinarny pt. „Bitwa na drobiowe smaki” z udziałem młodzieży ZS w Parczewie

Informacja w sprawie uchylenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI na terenie powiatu parczewskiego

17 lutego 2020

     Powiatowy Lekarz Weterynarii w Parczewie informuje, że dnia 07.02.2020r. ukazało się rozporządzenie nr 9 Wojewody Lubelskiego z dnia 7 lutego 2020 r. w sprawie uchylenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów lubartowskiego, łęczyńskiego, parczewskiego i włodawskiego.

PIW
Czytaj więcej o: Informacja w sprawie uchylenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI na terenie powiatu parczewskiego

Ogłoszenie stomatolog

13 lutego 2020

OGŁOSZENIE

w sprawie propozycji współpracy w zakresie realizacji opieki stomatologicznej dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Parczewski

            Starosta  Parczewski  uprzejmie zaprasza lekarzy dentystów /stomatologów  do  współpracy    w zakresie realizacji postanowień art.12 ust.1 pkt 2 i ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019r. poz. 1078).

 

Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych
Czytaj więcej o: Ogłoszenie stomatolog

Zaproszenie na XIV Sesję Rady Powiatu 12 lutego 2020 r.

5 lutego 2020

Zaproszenie na XIV Sesję Rady Powiatu 12 lutego 2020 r.

Zaproszenie w linku.

Biuro Rady Powiatu

KOMUNIKAT

27 stycznia 2020

W związku z odnotowaną serią zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV w Chinach oraz z pojawiającymi się przypadkami zachorowań w innych krajach informuję, że zasady postępowania z osobami podejrzanymi  o zakażenie nowym koronawirusem zostały sporządzone i umieszczone  na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie https://gis.gov.pl/aktualnosci/zasady-postepowania-z-osobami-podejrzanymi-o-zakazenie-nowym-koronawirusem-2019-ncov/

Lubelski Urząd Wojewódzki - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2020 roku na terenie powiatu parczewskiego.

24 stycznia 2020

Kwalifikacja wojskowa 2020 r.

Kwalifikacja Wojskowa 2020Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2020 roku na terenie powiatu parczewskiego.

Podstawa prawna

1)  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2019 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. (Dz. U. poz. 1981).

2)  Zarządzenie Nr 21 Wojewody Lubelskiego z dnia 10 stycznia 2020 r. w sprawie Wojewódzkiego Planu Kwalifikacji Wojskowej, powołania Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej w Lublinie i powiatowych komisji.

Mirosław Bloch
Czytaj więcej o: Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2020 roku na terenie powiatu parczewskiego.

Rozporządzenie nr 6 Wojewody Lubelskiego z dnia 22 stycznia 2020 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków

24 stycznia 2020

Rozporządzenie nr 6 Wojewody Lubelskiego z dnia 22 stycznia 2020 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów lubartowskiego, łęczyńskiego, parczewskiego i włodawskiego.

Wyznaczony został obszar zapowietrzony w gminie Sosnowica o miejscowości Stary Orzechów i Nowy Orzechów.

Powiększony został obszar zagrożony w gminie Sosnowica: Lejno, Komarówka, Zienki, Górki, Sosnowica, Libiszów, Zbójno, Pasieka, Bohutyn, Lipniak.

Powiększony został obszar zagrożony w gminie Dębowa Kłoda: Białka, Makoszka, Uhnin.

W gminie Parczew wyznaczony został obszar zagrożony w miejscowościach Tyśmienica oraz Babianka.

PCZK Parczew

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP

23 stycznia 2020

CRP 01.2020W związku z obchodami 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, od 23 do 29 stycznia 2020 r., również na terenie powiatu parczewskiego, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, obowiązywać będzie 1 stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP.

Mirosław Bloch
Czytaj więcej o: Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP
Przejdź do - Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Parczew – Siemień

Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Parczew – Siemień

21 stycznia 2020

W dniu 17 stycznia 2020 roku Starosta Parczewski Jerzy Maśluch, Wójt Gminy Siemień Tomasz Kanak, Zastępca Burmistrza Parczewa Michał Bożym w obecności m.in. przedstawicieli władz samorządowych powiatu parczewskiego, gminy Parczew i gminy Siemień a także duchowieństwa, dokonali uroczystego otwarcia przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Parczew - Siemień.

Wydział Organizacyjno-Prawny
Czytaj więcej o: Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Parczew – Siemień