Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - X Powiatowe Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe Powiatu Parczewskiego

X Powiatowe Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe Powiatu Parczewskiego

27 czerwca 2017

     W niedzielę 25 czerwca 2017 r. na obiektach sportowych w Parczewie rozegrano 26 konkurencji sportowo-rekreacyjnych w ramach X Powiatowych Igrzysk LZS Powiatu Parczewskiego.
W imprezie wzięło udział prawie 400 sportowców z 5 gmin naszego powiatu.
Igrzyska uroczyście otworzył Adam Domański Wicestarosta Parczewski.
     Podczas Igrzysk zasłużeni działacze Ludowych Zespołów Sportowych z powiatu parczewskiego Józef Sienkiewicz z Wierzchowin, Jan Najs i Wiesław Nowak z Parczewa otrzymali z rąk Wacława Słomkowskiego Wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Lublinie pamiątkowe medale „70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych”.

Jan Najs – sędzia główny Igrzysk
Czytaj więcej o: X Powiatowe Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe Powiatu Parczewskiego
Przejdź do - Obchody 70-lecia działalności Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie

Obchody 70-lecia działalności Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie

21 czerwca 2017

     W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie obchodzi 70-lecie swojej działalności. Z tej okazji 17 czerwca 2017 r. odbyły się uroczystości upamiętniające tę rocznicę połączone z III Zjazdem Absolwentów.
     Obchody rozpoczęto o godzinie 15.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej, którą celebrowało dwóch księży uczących obecnie w ZSP : Dariusz Żmuda i Grzegorz Pilsak.
     Pogoda niestety nie sprzyjała i część oficjalna , po mszy św., odbyła się w hali sportowej.
Całość prowadził absolwent Zdzisław Chmielarz, obecny wicedyrektor .
Okolicznościowe przemówienia do uczestników wygłosili: dyrektor Mirosław Kowalski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Andrzej Borysiuk, Wicestarosta Parczewski Adam Domański, Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki, Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Radosław Dudziński.
Największy aplauz uzyskały słowa jednego z najstarszych absolwentów, pana Franciszka Tomaszewskiego(rok ukończenia 1954).
Uczestnicy zjazdu mogli obejrzeć okolicznościową wystawę przygotowaną przez nauczycieli, kroniki szkolne obejmujące lata 1947-2017 oraz wiele zdjęć z historii szkoły.

Tekst: Beata Dybała, Foto: Grzegorz Gmitruk
Czytaj więcej o: Obchody 70-lecia działalności Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie
Przejdź do - Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP

20 czerwca 2017

     W niedzielę 18 czerwca 2017 r. na stadionie sportowym MOSiR w Parczewie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP dla drużyn z powiatu parczewskiego.
     Zawody otworzył Paweł Kędracki Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
Raport o gotowości do przeprowadzenia zawodów Komendantowi Powiatowemu bryg. mgr inż. Leszkowi Szymańskiemu złożył Komendant Zawodów  mł. asp. mgr Wojciech Denejko.
     W zawodach startowało 13 drużyn OSP w tym 2 drużyny kobiece: OSP Parczew i OSP Koczergi, którewykazały się bardzo dobrym przygotowaniem.
Komisja sędziowska pod kierownictwem kpt. inż. Krzysztofa Fili oceniała przebieg poszczególnych konkurencji.
     W ćwiczeniach bojowych mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP Juliopol z wynikiem 33,3 pkt. przed OSP Koczergi 36,2 pkt. W sztafecie pożarniczej mężczyzn zwyciężyła także drużyna OSP Juliopol  z wynikiem  56,6 pkt. przed OSP Koczergi 56,1 pkt. W grupie kobiet zwyciężyła drużyna OSP Parczew z wynikiem 114,3pkt. zdobywając Puchar Starosty Parczewskiego i nagrodę pieniężną.
     W ogólnej klasyfikacji mężczyzn zwyciężyła drużyna z OSP Juliopol (gmina Siemień)z wynikiem 89,9 pkt. przed drużyną OSP Koczergi (gmina Parczew) z wynikiem 92,3 i drużyną OSP Milanów z wynikiem 100,2 pkt.
Adam Domański Wicestarosta Parczewski,
Janusz Zieliński Członek Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komendant Powiatowy PSP bryg. mgr inż. Leszek Szymański wręczyli zwycięskim drużynom puchary, dyplomy i nagrody pieniężne.

Mirosław Bloch
Czytaj więcej o: Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP
Przejdź do - Zawody wędkarskie koła PZW Parczew-Miasto

Zawody wędkarskie koła PZW Parczew-Miasto

20 czerwca 2017

     W dniu 17.06.2017 r. na Zbiorniku Relaks w Parczewie rozegrano otwarte zawody wędkarskie o Puchar Starosty Parczewskiego i mistrzostwo koła PZW Parczew-Miasto. Mimo chłodnej i niepewnej pogody w zawodach wzięło udział 17 zawodników walczących w 3 kategoriach; kadet, junior i senior.
W poszczególnych kategoriach najlepszymi wędkarzami okazali się:
SENIORZY
1.Wojcech Niewęgłowski – 1580 pkt.
JUNIORZY
1.
Kacper Haponiuk – 140 pkt
KADECI
1.Dominik Chlebik – 460 pkt
     Największą rybę – lin - o wadze 380 g złowił Wojciech Niewęgłowski. Puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych wręczył osobiście Wicestarosta Parczewski Adam Domański oraz Prezes koła PZW Tadeusz Ciesielski. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali gorącą kiełbaskę wraz z zaproszeniem na zawody za rok.

Jan Najs
Przejdź do - II Powiatowy Przegląd Artystyczny Seniorów i Osób Niepełnosprawnych 2017

II Powiatowy Przegląd Artystyczny Seniorów i Osób Niepełnosprawnych 2017

14 czerwca 2017

     11 czerwca 2017 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Parczewie - główny organizator imprezy, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Parczewie i Warsztatu Terapii Zajęciowej „Caritas” w Parczewie oraz Sponsorów, spotkali się w sali  konferencyjnej Starostwa Powiatowego z osobami artystycznie uzdolnionymi, zamieszkującymi Powiat Parczewski na II Powiatowym Przeglądzie Artystycznym Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, Parczew – 2017, który miał charakter konkursu. Uczestnicy wystąpili w czterech kategoriach: solista, recytator, zespół wokalny i forma kabaretowa. Prezentacje oceniała Komisja artystyczna w składzie: Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka - instruktor ds. Działalności Artystycznej Seniorów i Osób Społecznie Wykluczonych z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Ewa Kaczmarska- instruktor teatralny, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie i Józef Obroślak - Zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych WOK w Lublinie. Imprezę otoczył patronatem Starosta Parczewski, Pan Jerzy Maśluch, a Wicestarosta, Pan Adam Domański z dużym zaangażowaniem towarzyszył  zmaganiom wykonawców. W konkursie wystąpili soliści: Danuta Ignatiuk z Jasionki, Teresa Gdela z Miłkowa, Tadeusz Kędracki z Jabłonia, Zbysław Matczuk z Parczewa oraz  Marcin Laros i Józef Perz z Domu Pomocy Społecznej w Kalince. W kategorii recytator zaprezentowały się panie: Helena Maczewska i Zofia Kaczmarska z Parczewa, Helena Abramczuk z Przewłoki i Zenobia Bilkiewicz z Rudna. W kategorii zespół wokalny wystąpiły: Kapela Ludowa „Czeremcha” z Milanowa, „Echo Dębowej” z Dębowej Kłody, „Parczewiacy”, reprezentujący Związek  Emerytów Rencistów i Inwalidów w Parczewie, Zespół Ludowy „Kalina” z Jabłonia i „Kapela Ciotki Teresy” z Kolana. W kategorii - forma kabaretowa prezentowała się grupa teatralna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Laskach, gm. Parczew.
Występujący otrzymali wartościowe  nagrody ufundowane przez licznych sponsorów.

instruktor PBP-CK w Parczewie Jadwiga Ogłozińska
Czytaj więcej o: II Powiatowy Przegląd Artystyczny Seniorów i Osób Niepełnosprawnych 2017