Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komunikat Biura Powiatowego ARiMR

17 maja 2017
Przejdź do - Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Parczewie

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Parczewie

12 maja 2017

     Burmistrz Parczewa zaprasza w dniu 16 maja 2017r. (wtorek) na spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą.
     Celem wizyty Pana Prezydenta jest spotkanie z mieszkańcami Parczewa i okolic. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17.30 na placu naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Parczewie, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o przybywanie z min. godzinnym wyprzedzeniem. Prosimy również o nie zabieranie zbędnych przedmiotów, pozostawienie ich w depozycie nie będzie możliwe.

Przejdź do - Rozpoczęły się prace nad ortofotomapą dla Powiatów Województwa Lubelskiego

Rozpoczęły się prace nad ortofotomapą dla Powiatów Województwa Lubelskiego

24 kwietnia 2017

W ostatnim tygodniu podpisano umowy na wykonanie zdjęć lotniczych i ortofotomapy dla projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego”. Umowę w imieniu partnerów podpisał lider projektu – Powiat Lubelski.
W ramach przedsięwzięcia wykonawca wykona zdjęcia terenu wszystkich dwudziestu powiatów ziemskich województwa lubelskiego - łączny obszar objęty zamówieniem to ponad 24 tys. km2, a samo zadanie podzielone zostało na dwie części. Efekt finalny prac będzie można zobaczyć wiosną 2018 roku.
A czym jest sama ortofotomapa? Jest to, najprościej mówiąc, odwzorowanie terenu na płaszczyźnie, wykonane poprzez przetworzenie zdjęć lotniczych lub satelitarnych, przedstawione w nawiązaniu do układu współrzędnych. Odznacza się ona dużą precyzją odwzorowania terenu wraz ze wszystkim istniejącymi na nim obiektami przestrzennymi. Stanowi świetne narzędzie pracy dla planistów, inwestorów, autorów studiów i planów zagospodarowania przestrzennego, urbanistów i projektantów. Każdy zainteresowany, przed ekranem swojego komputera będzie miał okazję zobaczyć „z lotu ptaka” swoją okolicę, ocenić zmiany jakie zaszły w przestrzeni powiatów województwa lubelskiego – nowe inwestycje, obiekty przemysłowe jak również zobaczyć swoją najbliższą okolicę, dom, podwórko czy też ciekawe zakątki naszego urokliwego regionu.

Tomasz Banaszek – Inspektor – Koordynator powiatowy projektu e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego
Czytaj więcej o: Rozpoczęły się prace nad ortofotomapą dla Powiatów Województwa Lubelskiego

Targi REAL CONNECT 2017

24 kwietnia 2017

Szanowni Państwo,
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie niniejszym informuje, że w dniach 26-27 kwietnia 2017 r., w godzinach 9:00 - 18.00 w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbywać się będą Targi REAL CONNECT 2017. To pierwsze w Polsce i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowe targi rynku nieruchomości i inwestycji.
Województwo Lubelskie jest Regionem Partnerskim wydarzenia i zorganizuje na Targach REAL CONNECT 2017 swoje stoisko promocyjno-informacyjne, na którym będzie istniała możliwość prezentowania materiałów reklamowych lubelskich samorządów, SSE, firm i instytucji, prowadzenia rozmów oraz spotkań z potencjalnymi odbiorcami itp. Stoisko udostępniane będzie bezpłatnie.
W przypadku braku możliwości osobistego przyjazdu – zachęcamy do przysyłania nam swoich materiałów reklamowych: katalogów, prospektów, ulotek informacyjnych itp., będą one udostępniane na naszym stoisku.

Czytaj więcej o: Targi REAL CONNECT 2017

Konkurs Nagroda Biznesowa BPIG

20 kwietnia 2017

Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, Prezydent Miasta Biała Podlaska
                                                     i Starosta Bialski

                                                             zapraszają
                                     do wzięcia udziału w konkursie


                              Nagroda Biznesowa BPIG
                                           Edycja V - za 2016 r.

w kategoriach:

 • Udany Start
 • Innowacyjna Firma
 • Lider Przedsiębiorczości
 • Przedsiębiorca Roku.                                                                      

W konkursie może uczestniczyć każde przedsiębiorstwo, bez zróżnicowania formy prawnej oraz wielkości zatrudnienia, spełniające następujące warunki:

 • jest zarejestrowane na terenie oddziaływania Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, czyli ośmiu powiatów województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego: dwóch bialskich (grodzkiego i ziemskiego), radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego, łosickiego, łukowskiego i siemiatyckiego lub jest członkiem BPIG,
 • prowadzi działalność gospodarczą nie krócej niż trzy lata, z wyjątkiem kategorii Udany Start,
 • nie posiada zaległości wobec organów skarbowych i ZUS (stosowne oświadczenie),
 • do 10 maja br. złoży w sekretariacie BPIG (Biała Podlaska, ul. Warszawska 12c) wypełnioną kartę zgłoszeniową i oświadczenie,
 • wyrazi zgodę na przeprowadzenie przez członków Kapituły wizytacji przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej o: Konkurs Nagroda Biznesowa BPIG