Finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 października 2018

W dniu Światowego Dnia Ochrony Zdrowia Psychicznego 10 października 2018 roku w Starostwie Powiatowym we Włodawie  odbył się finał regionalny –VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym- Włodawa 2018.

Olimpiada adresowana była  do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bialskiego, lubartowskiego, ryckiego, parczewskiego i włodawskiego . Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości  w zakresie zdrowia psychicznego, a także  wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego.
 Olimpiada składała  się z trzech etapów – szkolnego, powiatowego i finału regionalnego, którego organizatorem w bieżącym roku był Powiat Włodawski.

Laureaci etapów powiatowych z Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego,  Parczewskiego, Ryckiego i Włodawskiego  musieli wykazać się specjalistyczną wiedzą z zakresu zdrowia i chorób psychicznych, promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki zaburzeń psychicznych i wielu innych zagadnień związanych z tą tematyką.

W finale regionalnym wzięło udział 15 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z 5 powiatów województwa lubelskiego.

Laureatami VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym zostali:

I miejsce – Natalia Kalisz – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie

II miejsce – Kinga Kołodziej – I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

III miejsce – Wiktoria Kapron - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród był Zarząd Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Parczewskiego, Ryckiego i Włodawskiego.

Podczas  finału olimpiady wykład wygłosił Pan Krzysztof Olkowicz –Główny Koordynator ds. ochrony zdrowia psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Pani dr n. med. Agata Makarewicz pracownik I Kliniki Psychiatrii, Psychioterapii i Wczesnej Interwencji  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – przedstawicieli patronów honorowych olimpiady.

Już, dzisiaj zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Parczewskiego do udziału w VII Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której głównym organizatorem w roku 2019 będzie Powiat Parczewski .

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie