Finał regionalny V edycji Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 października 2017

W dniu 19 października 2017 roku w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie odbył się finał regionalny –V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym- Ryki 2017.
Olimpiada adresowana była  do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, ryckiego, parczewskiego i włodawskiego.  Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, a także  wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego. Olimpiada składała  się z trzech etapów – szkolnego, powiatowego i finału regionalnego, którego organizatorem w bieżącym roku był Powiat Rycki.

Laureaci etapów powiatowych z Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Łukowskiego, Parczewskiego, Ryckiego i Włodawskiego  musieli wykazać się specjalistyczną wiedzą z zakresu zdrowia i chorób psychicznych ,promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki zaburzeń psychicznych i wielu innych zagadnień związanych z tą tematyką. W finale regionalnym wzięło udział 18 uczniów ze szkól ponadgimnazjalnych z 6 powiatów województwa lubelskiego. Laureatami V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym zostali:
I Miejsce –Wiktoria Pacek – I Liceum Ogolnokształcące im P Firleja w Lubartowie
II miejsce – Natalia Kalisz – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie
III miejsce – Anna Lipska- I Liceum Ogólnokształcace im Marii Skłodowskiej- Curie   w Rykach

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali nagrody rzeczowe, laureaci: I miejsce –laptop, II miejsce- smartfon, III miejsce- smartfon , pozostali uczestnicy otrzymali głośniki bluetooth. Fundatorami nagród był Zarząd Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Parczewskiego, Łukowskiego, Ryckiego i Włodawskiego. Atrakcją finału olimpiady była możliwość zwiedzenia z przewodnikiem  Muzeum Sił Powietrznych Dęblinie i wystawy pt. „Historia Polskich Sił Powietrznych” oraz wystawy plenerowej  samolotów, śmigłowców, artylerii przeciwlotniczej, a także  możliwość wejścia na pokład śmigłowca MI-6.
Zapraszamy do udziału w VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której głównym organizatorem w roku 2018 będzie Starostwo Powiatowe we Włodawie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie