Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Ustanowienie społecznego opiekuna zabytków na terenie Powiatu Parczewskiego

Zgodnie wnioskiem Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie numer IN.I.5123.1.2.2023 z dnia 30 października 2023 r. Pan Jan Najs w oparciu o art. 103 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz zgodnie z zarządzeniem Starosty o ustanowieniu społecznego opiekuna zabytków z dnia 14.11.2023 r. Nr 110/2023 został ustanowiony społecznym opiekunem zabytków na terenie Powiatu Parczewskiego.

Uroczyste wręczenie legitymacji społecznego opiekuna zabytków odbyło się w dniu 29 listopada 2023 roku w trakcie posiedzenia Zarządu Powiatu w Parczewie. Zgodnie z procedurą ustanawiania społecznych opiekunów zabytków umieszczony został na liście społecznych opiekunów zabytków, prowadzoną przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Parczewie.

Autor: Wydział Edukacji i Spraw Społecznych