Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Informacja Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego rozpoczęła realizację trzyletniego projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities” w całej Polsce o czym informuje organizacje pozarządowe działające w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców.
Trzyletni, ogólnopolski projekt realizowany jest w ramach dwóch dużych ścieżek:
1) programów grantowych oraz
2) wsparcia szkoleniowo-doradczego.

Konkursy grantowe ze wsparciem finansowym dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego: https://bb.frdl.pl/granty/

Wsparcie szkoleniowo-doradcze: https://bb.frdl.pl/szkolenia/

Projekt finansowany jest ze środków programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021-2027. Ochrona praw człowieka, demokracja i rządy prawa należą do podstawowych wartości Unii Europejskiej. Dlatego powstał program CERV – Obywatele, Równość, Prawa i Wartości. Program zapewnia finansowanie działań mających na celu zaangażowanie obywateli, promowanie równości oraz wdrażanie praw i wartości Unii Europejskiej, zwłaszcza tych zapisanych w traktatach unijnych oraz w Karcie Praw Podstawowych. Ważną częścią Programu CERV jest wsparcie dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego.
Celem projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities” jest wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych, działających głównie na obszarach wiejskich i w miastach do 50 tys. mieszkańców oraz promowanie wartości europejskich i praw zawartych w Karcie Praw Podstawowych.
Działania projektowe weszły dynamicznie w fazę realizacji i cieszę się, że jako jedni z pierwszych możecie Państwo otrzymać informacje o działaniach prowadzonych w ramach naszego projektu.
Trzyletni, ogólnopolski projekt realizowany jest w ramach dwóch dużych ścieżek: programów grantowych oraz wsparcia szkoleniowo-doradczego.
Konkursy grantowe ze wsparciem finansowym dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego: https://bb.frdl.pl/granty/
1) organizacje konkursów na granty interwencyjne: okres trwania 6-8 miesięcy, kwota dofinansowania min. 3 000 euro, max. 8 000 euro ;
Pierwsza edycja grantów interwencyjnych została ogłoszona 9 maja br.
W czerwcu rozpocznie się druga tura spotkań/webinariów informacyjnych dotyczących:
- informacji o konkursie (min. obszary tematyczne, w ramach których można realizować projekty, lista kwalifikowanych działań, podstawy regulaminu konkursu, lista kosztów kwalifikowalnych zasady realizacji projektów)
- generator wniosków i podstawy przygotowania dobrego wniosku o dofinansowanie (min. jak działa generator Witkac, za pomocą którego można składać wnioski, struktura formularza wniosków i wskazówki, jak go wypełnić, wskazówki, jak przekazać kompletne informacje o planowanym działaniu)
Tutaj znajdziecie Państwo więcej informacji na temat grantów interwencyjnych oraz samych webinariów: https://bb.frdl.pl/interwencyjne/
2) organizację konkursów na małe granty: okres trwania 6-12 miesięcy kwota dofinansowania min. 10 000 euro, max. 20 000 euro;
Planowane ogłoszenie małych grantów: jesień 2023 r.
3) organizację konkursów na duże granty okres trwania 12-24 miesiące kwota dofinansowania min. 20 001 euro, max. 60 000 euro.
Planowane ogłoszenie dużych grantów: początek czerwca 2023 r.

Wsparcie szkoleniowo-doradcze: https://bb.frdl.pl/szkolenia/
1) organizacja szkoleń podnoszących wiedzę i kompetencje m.in. w zakresie: praw i wolności zawartych w Karcie czy realizacji projektów - od pomysłu , przez planowania działań, pisanie wniosku do rozliczenia.
2) stworzenie sieci wsparcia dla organizacji poprzez prowadzenie konsultacji, helpdesku i strony internetowej,
3) stworzenie przestrzeni do sieciowania i wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicielami innych sektorów, zwłaszcza jednostkami samorządu terytorialnego, poprzez organizację spotkań sieciujących, forów i kongresów.
Już od czerwca br. ruszamy ze szkoleniami i doradztwem dla organizacji pozarządowych. Organizacje, które zgłoszą się do projektu, nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie wartości Unii Europejskiej, a także min. jak realizować projekty i pozyskiwać środki na działalność.