Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Zaproszenie do udziału w konferencji „Aktywna Lubelszczyzna”

Stowarzyszenie „Czajnia” i Centrum Wolontariatu w Lublinie zapraszają do udziału w konferencji „Aktywna Lubelszczyzna”, która odbędzie się 13 sierpnia (piątek) w godzinach 10:30-13:00 w Lublinie, w Centrum Transferu Wiedzy KUL, ul. Radziszewskiego 7, aula 408. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Celem spotkania jest prezentacja możliwości realizowania inicjatyw własnych przez małe organizacje pozarządowe i nieformalne grupy aktywnych obywateli oraz próba diagnozy kondycji organizacji i inicjatyw społecznych w regionie. Podczas konferencji zostanie też ogłoszony otwarty konkurs wojewódzki w ramach Priorytetu I NOWE FIO, który daje szanse na finansowanie pomysłów społecznych. Uczestnicy zapoznają się z zasadami programu Małe Inicjatywy. Przedstawiciele operatora zaprezentują generator ofert oraz odpowiedzą na pytania uczestników. Ponadto podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie związane z nowymi modelami integracji społecznej oraz rolą oddolnych inicjatyw w budowaniu więzi społecznych.
Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli lokalnych społeczności, NGO’s, grup nieformalnych, przedstawicieli samorządów, nauczycieli, bibliotekarzy, wspólnot parafialnych i wszystkich tych, którym na sercu leży dobro najbliższego otoczenia.
Spotkanie jest częścią projektu mającego na celu wspieranie oddolnych inicjatyw obywatelskich o zasięgu lokalnym oraz edukacja w zakresie animacji społeczności lokalnych i budowania trwałych, opartych na zaufaniu więzi społecznych.
Zgłoszenia na konferencję można dokonać poprzez ankietę on- line, wchodząc na stronę www.aktywnalubelszczyzna.pl lub wypełniając i przesyłając do biura organizatora formularz zgłoszeniowy, będący załącznikiem do niniejszego zaproszenia. Formularze można wysyłać e-mailem na adres lublin@wolontariat.org.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, ul. Gospodarcza 2, 20-217 Lublin do 10 sierpnia 2021 r. O zakwalifikowaniu się do udziału zostaną Państwo poinformowani drogą mailową lub telefoniczną.
Udział w wydarzeniu to szansa na wymianę dobrych praktyk i nawiązanie relacji, które w przyszłości mogą zaowocować wspólnymi działaniami i projektami. Po części oficjalnej zaplanowano lunch, podczas którego będzie możliwość rozmowy z organizatorami, prelegentami i innymi uczestnikami spotkania.
Konferencja Aktywna Lubelszczyzna to pierwsze tego typu wydarzenie na żywo od początku pandemii Covid-19. Nie może państwa zabraknąć.

 

Autor: Stowarzyszenie „Czajnia” i Centrum Wolontariatu w Lublinie